štvrtok 5. júna 2014

Sobotišské posedenie pri heligonke.

V sobotu 31.mája 2014 patrili priestory kultúrneho domu v Sobotišti krásnym ľudovým piesňam  za sprievodu  heligóniek na  III. Posedení pri heligónke, ktoré zorganizovala Únia žien v Sobotišti v spolupráci s Folklórnou skupinou , ktorá pôsobí pri Únii žien.    
     Privítali sme medzi sebou heligónkarov zo Senice, Hlbokého, Prietrže, Oreského, Lopašova, Holíča, Popudinských Močidlan, Častkova, Skalice, Borského Mikuláša, Myjavy, Vrboviec,  Hrašného, Rudníka, ba merali k nám cestu aj z  Hornej Marikovej, okres Považská Bystrica a z Diakovej, okres Martin.
     Úvod patril folklórnej skupine zo Sobotišťa a potom sa postupne v troch blokoch predstavili samotní účinkujúci. Vystúpili jednotlivo, alebo v zoskupeniach. Svojou hrou a majstrovstvom potešili nejedného diváka, ktorý k nám zavítal. Prišli sem nielen domáci fanúšikovia, ale aj cezpoľní.
Posedenie sprevádzala výborná atmosféra, diváci spievali spoločne s muzikantmi počas ich vystúpení a odmeňovali ich dlhým potleskom.
Spievalo sa aj počas prestávok a výborná nálada pokračovala naďalej, kedy sa spievalo a tancovalo do neskorých hodín.
     Veríme, že chvíle strávené na tomto podujatí priniesli nezabudnuteľný zážitok návštevníkom a potešili nejedno srdce, pretože ľudia, ktorí majú radi ľudové piesne umocnené hrou na heligónku si ich vždy radi vypočujú.
Srdečná vďaka všetkým účinkujúcim, prajeme im veľa takýchto krásnych vystúpení a veľa skvelých poslucháčov.
Už dnes sa tešíme na ďalší ročník!

Výbor Únie žien v Sobotišti.

Žiadne komentáre: