nedeľa 26. augusta 2012

Hudba sa šírila Kunovom.V sobotu podvečer 18. augusta 2012 sa konal v Kunove už jedenásty ročník predhodového posedenia pri heligónke, ktoré zorganizovalo MsKS Senica v spolupráci s Klubom priateľov Kunova.

O program večera sa postarali už tradične svojou hrou členovia Klubu priateľov heligónky Senica.
Tento rok bol slávnostnejší ako inokedy, pretože uplynulo 560. rokov od prvej písomnej zmienky o Kunove. Sme radi, že máme možnosť spoznávať svoju históriu vďaka ľuďom, ktorí sa jej venovali takmer celý svoj život. Jedným z takých historikov bol aj náš rodák pán Vladimír Jamárik, na ktorého sme si pri tejto príležitosti s úctou spomenuli.
„ Naši heligónkari “, ako ich v Kunove nazývame, nám opäť pripravili nezabudnuteľné chvíle. Prilákali do Kunova svojich priaznivcov a hrou na heligónkach potešili nejedno srdce. Ľudia, ktorí majú radi ľudové piesne, umocnené hrou na heligónke si ich sem vždy prídu radi vypočuť. Stretnúť sa so svojimi priateľmi, známymi, zaspievať si a zaspomínať. Posedenie začalo vystúpením všetkých spoločne a potom pokračovalo individuálnou hrou jednotlivcov i zoskupení. Udivovali a zabávali nás svojou hrou a majstrovstvom. Vystúpenia sa zúčastnili nielen naši heligónkári, ale aj cezpoľní i zahraniční. My, ktorí sa týchto posedení zúčastňujeme takmer pravidelne, vidíme ako sa mnohí začínajúci z roka na rok zlepšujú. Tieto posedenia vždy sprevádza výborná atmosféra, pretože heligónkari sú jedna veselá partia, ktorá svoju radosť z hry, prenáša aj na všetkých prítomných. Nie je to o povinnosti, ale láske k heligónke a tiež k ľuďom, ktorým túto hru a radosť sprostredkovávajú. Hudba sa šírila Kunovom do noci a pokračovala aj po ukončení vďaka Tiborovi Kutálkovi a Tomášovi Šebestovi až do rána. Domov sme si niesli veľa pekných zážitkov. Ak sa niekde človek dobre cíti, vždy sa na to miesto rád vracia. My by sme si želali, aby sa všetci radi vracali i k nám do Kunova a už teraz sa na tieto stretnutia vopred tešíme.
Všetkým heligónkarom srdečne ďakujeme a prajeme im veľa pekných vystúpení a veľa vďačných poslucháčov. 

Tatiana Blažková
Žiadne komentáre: