sobota 22. mája 2010

Dežerická cifrovačka

V sobotu 22. mája sme sa spolu s otcom, na pozvanie kamaráta Jozefa Rybára (naturizovaného dežeričana), zúčastnili prehliadky heligonkárov, 1. ročníka "Dežerickej cifrovačky". Stretnutie heligonkárov situované do príjemných priestorov kultúrneho domu v Dežericiach sa vyznačovalo mimoriadne vysokou organizačnou úrovňou a hráčskym obsadením. Pozvanie organizátorov prijali heligonkárske osobnosti ako Martin Čerňanský, Jirka Hampl alebo začínajúci talent Juraj Kvočka.
Popri hlavom programe v hlavnej sále, ktorý moderoval Milan Chládek a kde sa predstavili heligonkári z rôznych regionov Slovenska, z Čiech a Moravy sa návštevníci mohli započúvať do heligónky a zaspievať si vo vedľajšej sále alebo pod holým nebom v priľahlých vonkajších priestoroch. Nespútaná zábava pokračovala až do polnoci.
Určite nebudem ďaleko od pravdy ked poviem, že táto akcia sa právom zaradila medzi tie najlepšie heligonkarske podujatia na Slovensku, čo isto potvrdia aj ostatní účastníci, návštevníci ale najmä učinkujúci, ktorí môžu porovnávať.

Rád by som touto formou aj v mene otca poďakoval organizátorom za pozvanie a veľmi dobre zvládnutú akciu a zaželal im aby im nadšenie, z ktorým toto stretnutie pripravovali vydržalo ešte niekoľko ďalších rokov.

Vlado Michálek z Holíča.

Žiadne komentáre: